MOTO
Zündapp KS-750 (1944)

Zündapp KS-750 .


1944
Saksamaa


Tehnilised andmed:
Mootor on neljataktiline, õhkjahutusega kahesilindriline boxer, töömaht 751 cm3, võimsus 26 hj, 4000 p/min, surveaste 6,2.
Kütusekulu: 6 l/100km linnas; 8,5 l/100km maastikul; tegelik kütusekulu praegu u. 10 l/100km.
Pidev külgkorviratta vedu, diferentsiaalilukk.
Käigukast: 4 edasi- ja 1 tagurpidikäik. On olemas aeglustus ja revers.
Hüdrauliline piduriajam taga- ja külgkorvirattal, esirattal mehhaaniline pidur.
Mootorrattal on ette nähtud mitmesugust lisavarustuse kasutamist: järelhaage, lasketugi, mitmesugused panipaigad, labidas, kirves, kütusenõu hoidik jne.

Ajalugu:
Ajaloo kohta väga täpselt teada ei ole. Tõenäoliselt jäi mootorratas siia sõja-ajast. Teada on, et üks omanik on elanud Viljandis, seejärel Pärnus, kust Heino Reinjärv selle ostis 1976. aastal.

Taastamine:
Taastamistöö oli päris keeruline ja võttis mitu aastat. Eelmisel omanikul oli mootorrattalt külgkorv küljest ära võetud ja ilmastik rattale viga polnud teinud. Puudu olid siiski mitmed olulised osad, näiteks külgkorviratta juurest reduktori kinnituse detail. Jaotusvõlli hammasratas oli ise valmistatud ja selle lõikamiseks kasutatud moodulfrees polnud päris õige. Kõik osad vajasid korrastamist, puhastamist ja värvimist. Mootori väntmehhanism vajas remonti. Ka puuduvad osad tuli lõpuks endal Fredi Lepa käest saadud eeskuju järgi valmistada.

Omanik:
Heino Reinjärv

Asukoht:
Suure-Jaani, Viljandimaa

Pildistatud 2008
Toetajad: